מי אנחנו

ארגון בנות חב"ד פועל כמחלקה בתוך ארגון הנוער חב"ד ומיועד לבנות בתי הספר העל יסודיים והסמינרים החב"דיים.

מטרת הארגון היא לגדל את בנות חב"ד להיות בנות חסידיות ומקושרות לרבי, מוגנות ושמחות, כדי שיוכלו להכין את העולם לקבלת פני משיח בקרוב ממש.

את החיות והאוירה המיוחדת של בנות חב"ד לא תמצאו בשום מקום אחר. הפעילות לאורך השנה מטביעה חותם עמוק בנפשן של הבנות ומקיפה כל יום ויום מלוח השנה היהודי והחסידי: קבוצות לנסיעה לרבי, מבצעים בתאריכים חסידיים, אירועים בחגים, פעילות בחופשים, מפגשים קבועים בסניפים וכנסים ארציים (ועולמיים!) הם רק חלק קטן ממעגל השנה התוסס של בנות חב"ד.

בבנות חב"ד ניתן דגש גם על הפן הרגשי ומתקיימות הרצאות וסדנאות בהתאמה לנושאים אקטואליים המעסיקים את בנות הנוער.

כיום חברות בארגון למעלה מ2000 חניכות בכ50 סניפים שנהנות מהווי חסידי מרתק ושמח בכל הזדמנות. הצטרפי עכשיו והבטיחי לעצמך שנה של אור וחיות.

תכל'ס, איך הכל התחיל?

תשי"א

בשנת תשי"א, זמן קצר לאחר שהרבי קיבל על עצמו את הנשיאות, הוקם ארגון נשי ובנות חב"ד באה"ק.
כמה וכמה פעמים כשהנהלת הארגון כתבה לרבי וחתמה בשם "נשי חב"ד"- הרבי הוסיף בכתב יד קדשו את המילה "ובנות".

תשכ"א

לאורך השנים התאגדו קבוצות של בנות ללימוד חסידות משותף והדרכה לשכבות הצעירות כפי שמתארת זאת הגב' רחל הבר מנחלת הר חב"ד. דוגמא מעניינת ומשמעותית ניתן לראות בשנת תשכ"א כאשר הגב' ציפורה וישצקי מכפר חב"ד כתבה לרבי דו"ח על מלווה מלכה משותף שערכה עם חברותיה. הרבי בתגובה שלח להן מכתב הממוען אל "בנות חב"ד סניף כפר חב"ד". הרבי ראה פעולות אלו כחלק ממעצמה אחת גדולה.

תש"מ

בכנס ארגון נשי ובנות חב"ד בקיץ תש"מ, התקבלה ההחלטה למסד באופן רשמי את פעילות הבנות. כך התארגן הכנס הראשון מני רבים של 'בנות חב"ד בארץ הקודש', שהתקיים בסיוון תשמ"א באולם בכפר חב"ד ב' - אליו הגיעו כ-300 בנות בתי הספר העל יסודיים מכל רחבי הארץ. הרבי שלח מכתב לכנס ואף התייחס לכנס בצורה מיוחדת, כאשר ביקש מהרב אפרים וולף לסייע במימונו.

לאחר הכנס שלחה הגב' הבר שהייתה אז יו"ר הארגון דו"ח לרבי על הכנס ובו פירוט המשתתפות. הרבי שלח מכתב תשובה, אשר בסיומו הוסיף הרבי בכי"ק מילים שמלוות אותנו עד היום: "להצלחה רבה בעבודת הקודש בהפצת התורה והמצוות ביחד עם עליית כל אחת ואחת מהן בקודש" וחתם בחתי"ק.

מאז ועד היום

במשך השנים הפעילות עסקה סביב גילאים שונים מיסודי עד סמינר עד שהגיעה למה שהיא כיום: כנסים, שיעורים, התוועדויות ויציאה למבצעים הם רק חלק קטן מהפעילות של ארגון "בנות חב"ד" שהוקם בברכת וביוזמת הרבי כשהכל כמובן הולך ומתחזק בעוצמה רבה וביתר שאת מתוך מטרה אחת - להביא לימות המשיח.

התחברות

דילוג לתוכן